KAM NA VÝLETY S PADDLEBOARDEM

Výlet po Vltavě na paddleboardu 

Vltava Paddleboard
Paddleboardem po Vltavě

Vrané nad Vltavou -> Praha Žluté lázně – 14 km dlouhý výlet po Vltavě. Jestli vás nudí pádlovat na klidných jezerech, rybnících a lomech, zkuste si vyjet paddlboardem po Vltavě. Trasa z Vraného do Žlutých lázní může být pro vás ideální volbou. Trasa začíná na klidné části Vltavy u přívozu kousek pod hrází vodní nádrže Vrané. Cesta do Prahy je dlouhá a celkově nám zabrala přibližně 3 hodiny. I proto jsme byli rádi a na cestu sem posilnili v Kiosku U přívozu ve Vraném nad Vltavou.

1. část - od přívoz ve Vraném po soutok Vltavy s Berounkou

Tato část trasy byla velice klidná a příjemná. Ideální část trasy na rozpádlování a zvyknutí si na projíždějící lodě a hlavně vlny, které za nimi zůstanou. Po březích Vltavy desítky kachních rodinek, které se schovávali zarostlých členitých březích.

výlet po Vltavě paddleboard
Paddleboardem po Vltavě

2. část - od soutoku Vltavy s Berounkou po zdymadlo v Modřanech

Tato část trasy byla také klidná. Cestu si lze zpříjemnit zastávkou v občerstvení U Posledního Kelta, které jsme samozřejmě neodolali. Nějaký ten kilometr již máme v nohách, pádlování nám jde od ruky a my se při pádlování již můžeme kochat krásami okolí. Pohledy z paddleboardu na břeh či skály byly naprosto úchvatné. Překvapily i ryby, které se občas ukázaly na hladině.

3. část - od zdymadla v Modřanech po Žluté lázně

Před zdymadlem jsme museli s paddleboardem vystoupit z vody a přemístit se pěšky cca 300 m za něj. K našemu údivu zde začala nejobtížnější část naší cesty. Hned za Branickým mostem jsme chytli silný protivítr a občas jsme se přes intenzivní pádlování neposunovali příliš po proudu řeky. Celkově asi po třech hodinách jízdy se dostáváme vyprahlí do Žlutých lázní a dáváme si založené pivo.
Doporučení: Nejednou při pádlování ve studených vodách musím docenit neoprenové ponožky, díky kterým jsem měl nohy celou dobu v teple. Lycrové triko proti spálení a občasném pádu do vody. Neméně důležitou byla plavecká bójka se suchým vakem, díky které jsem měl veškeré věci celou dobu v suchu. Vše toto vybavení můžete zakoupit na www.potapecskaprodejna.cz Pokud vám chybí jen paddleboard, můžete si ho zarezervovat přes náš rezervační formulář.
www.pujcovna-paddleboardu.cz    

NAVŠTIV NÁS

Otvírací doba:
Po, čt: 9:30 - 12:00   13:00 - 17:00
Út, st:  9:30 - 12:00   13:00 - 17:30
Pá:      9:30 - 12:00   13:00 - 16:00

Třebovická 41, Ostrava

ZAVOLEJ

Chceš se zeptat na paddleboardy okamžitě? Nestyď se zavolat. Jsme tu pro tebe.

NAPIŠ

Máš dotaz týkající se ohledně paddleboardů koupě či půjčovny? Napiš nám.