KAM NA VÝLETY S PADDLEBOARDEM

Stříbrné jezero - "Sádrák"

Stříbrné jezero – „Sádrák“ – přírodní koupaliště v Opavě-Kateřinky. Velká vodní plocha s čistou vodou a travnatými plážemi s písečným vstupem do vody. Z půjčovny paddleboard v Ostravě Třebovická 41 se na jezero dostanete za 29 minut (29 km).

Najdete zde plavce, rybáře i paddleboardisty. Voda je čistá s krásnou viditelností kolem 2-3 metrů. Při plavbě na paddleboardu zde můžete zahlédnout kapry, amury, sumce, ale i želvu, kterou zde někdo zřejmě vypustil. Jezeřo o rozloze 6,6 ha, délce 600 m a šířce 200 m má nejhlubší místa okolo 15 m.

Příjemný přístup do vody je kousek od parkoviště. Takže není problém si paddleboard nafoukat pomocí elektrické pumpy s univerzálním napájením do autozapalovače a přenést si ho k jezeru. Kromě hlavního vstupu do vody v areálu koupaliště můžete vstoupit do vody také ze zalesněných krajů jezera. Vstupy do vody v těchto místech jsou příkřejší. Také si musíte dát pozor na rybáře, kterých se zde v rybářské sezóně vyskytuje hojně.

 

Sádrák je klidné jezero. Je tedy ideálním místem pro začátečníky i pro trénování pokročilejších postojů. Voda je v létě teplá, ale přes to se vám může hodit lycrové triko proti spálení.

Na břehu jezera je také pár stánků s občerstvením a hygienickými zařízeními.

Pokud hledáte místo, kde se budete chtít vystavit slunečním paprskům, vykoupat a projet se na paddleboardu po klidné hladině, tak je Sříbrné jezero neboli „Sádrák“ určitě správnou volbou.

Doporučení: Nejednou při pádlování ve studených vodách musím docenit neoprenové ponožky, díky kterým jsem měl nohy celou dobu v teple. Lycrové triko proti spálení a občasném pádu do vody. Neméně důležitou byla plavecká bójka s se suchým vakem, díky které jsem měl veškeré věci celou dobu v suchu. Vše toto vybavení můžete zakoupit na www.potapecskaprodejna.cz

www.pujcovna-paddleboardu.cz    

NAVŠTIV NÁS

Otvírací doba:
Po, čt: 9:30 - 12:00   13:00 - 17:00
Út, st:  9:30 - 12:00   13:00 - 17:30
Pá:      9:30 - 12:00   13:00 - 16:00

Třebovická 41, Ostrava

ZAVOLEJ

Chceš se zeptat na paddleboardy okamžitě? Nestyď se zavolat. Jsme tu pro tebe.

NAPIŠ

Máš dotaz týkající se ohledně paddleboardů koupě či půjčovny? Napiš nám.