KAM NA VÝLETY S PADDLEBOARDEM

Lom Šífr - Svobodné Heřmanice 

Lom Šífr u Svobodných Heřmanic – krásný břidlicový lom nacházející se mezi Opavou a Bruntálem. Přibližně za 50 minut (48 km) se na lom dostanete z Ostravy. Přijedete na velké parkoviště, na které se vejde odhadem kolem 60 – 80 aut. Na parkoviště i pláž je vstup zdarma, a proto bychom byli rádi, kdyby každý po sobě při odjezdu uklidil.

Přístup do vody je pohodový z břidlicové pláže. Vstup do vody se nachází kousek od parkoviště. To ocení zejména ti, kteří se nechtějí zadýchat ručním nafukováním paddleboardu a paddleboard si chtějí nafoukat pomocí elektrické pumpy s univerzálním napájením do auto zapalovače.

Lom bývá hojně navštěvovaný i potápěči a freedivery pro svoji čistou vodu a hloubkou v některých místech až přes 30 metrů.

V lomu sem nachází pár malých ryb hlavně okounů ne větších než 10 cm, takže není se čeho bát.

Pokud hledáte místo, kde se budete chtít vystavit slunečním paprskům, vykoupat a projet se na paddleboardu po klidné hladině, tak lom Šífu je pro vás stvořený.

Doporučení: Nejednou při pádlování ve studených vodách musím docenit neoprenové ponožky, díky kterým jsem měl nohy celou dobu v teple. Lycrové triko proti spálení a občasném pádu do vody. Neméně důležitou byla plavecká bójka s se suchým vakem, díky které jsem měl veškeré věci celou dobu v suchu. Vše toto vybavení můžete zakoupit na www.potapecskaprodejna.cz

www.pujcovna-paddleboardu.cz    

NAVŠTIV NÁS

Otvírací doba:
Po, čt: 9:30 - 12:00   13:00 - 17:00
Út, st:  9:30 - 12:00   13:00 - 17:30
Pá:      9:30 - 12:00   13:00 - 16:00

Třebovická 41, Ostrava

ZAVOLEJ

Chceš se zeptat na paddleboardy okamžitě? Nestyď se zavolat. Jsme tu pro tebe.

NAPIŠ

Máš dotaz týkající se ohledně paddleboardů koupě či půjčovny? Napiš nám.